A.Kemale Aladağ

İlmi Aşk Yazılarım

 

Özümde hep aynı kalırken, her saniye ve her gün kendimi yeniliyor ve değişiyorum. Bundan dolayı da aslında geçmişten çok bugünkü "Benden" bahsetmeyi daha mantıklı buluyorum.. 

Ben düşünmeyi seven, hayat yolunda bir şeyleri anlayıp fark etmeye çalışan bir öğrenciyim. Bazen öğrendiklerimi eylemlere çevirip hareket halinde ilerlerken, bazen de sadece seyir deyim. Üretmeyi seviyorum. Ürettikçe doluyor, doldukça paylaşmanın önemini anlıyorum..

Biliyorum ki ne kadar çok hareket halinde olur ve üretirsen, o kadar çok öğreniyorsun. Yine biliyorum ki sınırları ancak ben koyuyorum.. Bazen sınırsızlık gözümü korkutsada sınırlılık hissine de asla tahammül edemiyorum.. Böyle bir salıncakta aşağı yukarı salınıyor ve dengeyi bir şekilde kurmaya çalışıyorum..   Bazen özümde, sınırsızlığımda yokluğun tadını çıkarırken, bazen dışımda dünya denen sınırlılık aleminde yokluktaki varlığımın önemini ve sebebini deneyimliyorum. Benlik anlarından, hiçlik anlarına geçişleri gözlemliyorum. Şu an bir eşikte duruyorum. Eşiğin öbür tarafına geçtiğimdeyse, yolculuğumun sonsuza kadar devam edeceğini ve sonsuzluk denizinde sürekli yelken halinde olacağımı biliyorum.. 

Bugün. Size kendim üzerine hiçbir somut malzeme vermek istemem. Evet, ismim, cismim, özüm,  sözüm ortada ama derimki iyisi mi siz gelin kendi seyrinizle beni ve düşüncelerimi tanımaya çalışın ve bu yolda da hep birlikte, karşılıklı güzelliklerin paylaşıldığı ortak bir süreç geçirelim. Neden derseniz dedim ya , ben hayat yolunda bir öğrenciyim..Öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum bu yüzdende kendi edindiğim tecrübeler doğrultusunda da yazıyorum..

Sevgilerimle

A.Kemale Aladağ

Bumerang - Yazarkafe