Page Cafe & Gallery

Uykuyu sevenlerden misiniz? Uyku uğruna ya sabahı yaşamayı kaçırıyorsanız? Ben uykuyu çok sevmeme rağmen, sabahın serinliğini, sakinliğini yaşamayı çok severim. Şöyle sessiz, sakin bir ortamda kahve içmek, bir iki satır bir şey okumak, etrafı seyretmek her zaman keyif ve huzur verir bana. Bu arada yapması en kolay ve masrafsız aktivitedir bu sabah keyfi.

Kitaplarla dost olan insan ve mekânları da çok severim. Ortada bırakılan bir iki kitap veya dergi, insanları okumaya teşvik eder. Okuyan insanın da, muhakeme gücü, hayal dünyası genişler. Hayata bir başka bakar.

Bu sefer ki mekânımız da işte böyle bir yer. Bir çeşit kitap kafe. Moda’nın göbeğinde, rafları kitaplarla dolu, sabah yürüyüşlerinde mola vermeye değecek güzellikte. Kahvenizi yudumlarken ya da kahvaltınızı ederken, seçtiğiniz bir kitabı, dergiyi okuyabilirsiniz. Okumaya başladığınızda, elinizden bırakamadınız mı, o halde o kitabı satın da alabilirsiniz. Hatta okuduğunuz kitapları o mekâna satabilirsiniz de.

Mekan sabah 10:00 ile akşam 23:00 arası açık. Viyana kahveleri ile tanınan Page Cafe & Gallery’nin en bilinen ve sevilen kahvesi brauner mış. Ben Türk kahvesi içtiğimden denemedim ancak, gelen misafirlerin ( müşterilere bu şekilde hitap ediyorlar) en çok tercih ettiği kahveymiş.

Kahvaltı deyince de öyle menemen, sucuklu yumurta yok, öyle bir beklentiyle gitmeyin sakın. Kruvasan eşliğinde reçel, nutella, jambon, kaşar, sıcak sandviçler, tost çeşitleri, simitli kahvaltı veya akdeniz kahvaltı tabağı ,page kahvaltı tabağı vs gibi seçenekler yanında geniş bir tatlı menüsü mevcut.

Yani sözün özü huzur, sakinlik, biraz okuyayım biraz oturayım bir mekan arıyorsanız ve Moda’daysanız doğru adres diyebilirim.

Giderseniz benim selamımı söylemeyi unutmayın.

Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 121, Kadıköy, İstanbul

 

YORUM EKLE veya YORUM OKU

Yorumlar (1) -

  • tam hayalimdeki gibi bir yermiş. İstnbula geldiğimde kendime ödül olarak burayı unutmamalıyım. ellerine sağlık güler abla

Yorum ekle

Loading

Bumerang - Yazarkafe